يكشنبه 28 بهمن 1397   21:35:10

خبر اصلي

دکتر جنیدی در دیدار با خیرین مدرسه ساز
بزرگترین اثر فعالیت خیرین در کشور؛ فرهنگ سازی تقدم منفعت عمومی بر منفعت خصوصی
به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور؛ لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار رئیس سازمان نوسازی مدارس و اعضای هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز با ایشان ضمن اشاره به اینکه مردم ایران از فرهنگ قوی و ابعاد وجودی بالایی برخوردار هستند که می توانند از دارایی و امکاناتشان برای ترویج علم و اخلاق صرف نظر کنند، عنوان کرد: از میان تمام کارهایی که انسان می تواند انجام دهد وقف و نیز اختصاص اموال به اهداف عمومی زیباترین کار از بعد مادی و معنوی محسوب می شود. جنیدی با بیان اینکه حدود چهل درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده است، تصریح کرد: در آستانه این هستیم که نیمی از پشتوانه مالی کار آموزش و دانش با مشارکت بسیاری از خیرین انجام شود که با این اقدام بار زیادی از دوش دولت برداشته می شود.

بزرگترین اثر فعالیت خیرین در کشور؛ فرهنگ سازی تقدم منفعت عمومی بر منفعت  خصوصی

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور؛ لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار رئیس سازمان نوسازی مدارس و اعضای هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز با ایشان  ضمن اشاره به اینکه مردم ایران از فرهنگ قوی و ابعاد وجودی بالایی برخوردار هستند که می توانند از دارایی و امکاناتشان برای ترویج علم و اخلاق صرف نظر کنند، عنوان کرد: از میان تمام کارهایی که انسان می تواند انجام دهد وقف و نیز اختصاص اموال به اهداف عمومی زیباترین کار از بعد مادی و معنوی محسوب می شود. جنیدی با بیان اینکه حدود چهل درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده است، تصریح کرد: در آستانه این هستیم که نیمی از  پشتوانه مالی کار آموزش و دانش با مشارکت  بسیاری از خیرین انجام شود که با این اقدام بار زیادی از دوش دولت برداشته می شود.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان این مطلب که اگر امروز کشور در منطقه سرآمد و در دنیا رتبه بندی خوبی دارد بخشی از آن مربوط به کمک های خیرین است، گفت: فعالیت در حوزه آموزش و فرهنگ از وظایف دولت است اما  مردم داوطلبانه این مسئولیت را برعهده گرفته اند. وی خاطرنشان کرد: در دنیا نیز گرایش این است که بخش فرهنگ و آموزش، مدارس و دانشگاه ها تا حد ممکن  به بخش خصوصی واگذار شود.
جنیدی با بیان اینکه آثار اخلاقی و معنوی صلح و وقف و دیگر فعالیتهای داوطلبانه نسبت به آثار مادی از اهمیت بیشتری برخوردار دارد، افزود: سرمایه معنوی که توسط خیرین به جا گذاشته می شود از ابعاد گسترده تر و تاثیر گذاری بیشتری برخوردار است که  اگر این موضوع در کشور جا بیفتد بسیاری از مشکلات کشور به تدریج حل می شود.
معاون حقوقی رئیس جمهور بزرگترین اثر فعالیت خیرین در کشور را فرهنگ سازی تصور تقدم منفعت عمومی بر منفعت  خصوصی دانست و عنوان کرد: بزرگی آثار معنوی و اخلاقی خیرین را نمی توان با هیچ معیاری اندازه گرفت؛ طرح جدید کمک مالی به احداث مدرسه به هر میزان و در واقع و آشنایی حدود پنج میلیون کودک و نوجوان با مفهوم سخاوت، فداکاری و ایثار و گذشت از نیاز شخصی برای رسیدن به نیاز جمعی کار بسیاری عظیمی است و کمتر کار اخلاقی  با آن قابل مقایسه است. وی در پایان گفت: بنده برای خیرین ارزش والایی قائل هستم و بدون شک امتیازاتی نیز برای خیرین در نظر گرفته می شود.
آقایان دکترمحمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز ایران ، مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، شریعتی عضو هیئت مدیره و قائم مقام جامعه خیرین مدرسه ساز، دلیری عضو هیئت مدیره و خیر مدرسه ساز ، جمال زاده خیر مدرسه ساز، خانم گیتی نژاد رئیس موسسه مهر گیتی و خیر مدرسه ساز و خانم نیزاری ، در این جلسه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته توسط این مجمع ارائه کردند و به بیان دیدگاهها و مشکلات خود در این خصوص پرداختند.


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451