سه شنبه 29 خرداد 1397  

خبر اصلی

معاون حقوقی رئیس جمهوری رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت :

معاون حقوقی رئیس جمهوری رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت :
متن پیام حجت الاسلام و المسلمین  دکتر مجید انصاری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون


من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه

خبر ارتحال جانگداز عالم مجاهد و مبارز نستوه، یار همیشه همراه امام و رهبری و خدمتگزار صادق و خستگی ناپذیر مردم، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ایران را در بهت و سوگ عمیق فرو برد.
آیت الله هاشمی از جمله مردان بزرگ و تاریخ سازی بود که به فرموده پیامبر عظیم الشأن اسلام هرگز خلاء وجودی آنان پر نخواهد شد «اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدّها شیئی» سراسر عمر پر افتخار و پر حادثه این قهرمان نامدار در مبارزه علیه استعمار و استبداد و تلاش بی وقفه برای استقلال، آزادی و سربلندی ایران عزیز و اعتلای اسلام، انقلاب و بهروزی امت اسلامی بود.
او از نخستین روزهای نهضت در کنار مراد و استاد خود حضرت امام خمینی (ره) با ایمانی راسخ و شجاعتی کم‌ نظیر در خدمت ‌آرمانهای‌ بلند ‌انقلاب‌ قرار گرفت‌ و از هیچ‌ خطری ‌نهراسید، زندان ‌و شکنجه های  طاقت فرسا، ترور، تهمت و تخریب، هرگز در اراده پولادین او خللی وارد نساخت. او محرم اسرار انقلاب و از نزدیکترین مشاوران و یاران امام، قبل و بعد از پیروزی انقلاب بود. حضور او در تمام سنگرهای خدمت از شورای انقلاب تا مجلس شورای اسلامی، جانشین فرمانده کل قوا در جنگ 8 ساله، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام،  مایه اعتماد امام و مقام معظم رهبری و آرامش و قوت قلب ملت ایران بود. بی تردید پیروزی انقلاب، حفظ تمامیت ارضی، رشد و توسعه و پیشرفت ایران، وحدت و همدلی ملت، همگی مرهون فداکاریها، مصلحت اندیشیها و سعه صدر اقیانوس وار آن سردار بزرگ و عالم عامل است . گر چه امروز دیگر هاشمی در میان ما نیست، اما فکر و راه هاشمی همواره زنده خواهد بود.
همانگونه که امام فرمود: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.
اینک که با چشمی اشکبار و قلبی شکسته و اندوهگین با پیکر پاک او وداع می کنیم، با روح بلندش پیمانی دوباره برای ادامه راه انقلاب، راه امام و راه شهیدان می بندیم.
این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله (عج)، مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، خاندان سرافراز و ارجمند هاشمی و عموم ملت ایران و ملتهای آزادیخواه و صلح طلب منطقه و جهان تسلیت می گویم.
                                                                                                                     مجید انصاری
                                                                                                           معاون حقوقی رئیس جمهور
 


 
نسخه قابل چاپ
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451
بيشتر