دوشنبه 4 بهمن 1395  

سال 1395 سال  اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

خبر اصلی

 • پیام تسلیت حجت الاسلام انصاری به آقای دکتر محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان و آقای پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر ریاست جمهوری به این شرح است :

 • دکتر مجید انصاری:دکتر روحانی در شرایطی دولت را تحویل گرفت که کشور مانند ایران بعد از جنگ بود، خصوصا در حوزه اقتصاد که با بدهی های سرسام آور، خزانه خالی، تورم افسارگسیخته و رشد اقتصادی منفی و تحریمهای ظالمانه و فزاینده در کانون خطر و تهدید قرار گرفته بود.

 • دکتر مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفتگو با اطلاعات:

 • در مراسم چهلم آیت الله موسوی اردبیلی؛معاون حقوقی رئیس جمهور با تأکید بر روحیه اعتدال آیت الله العظمی موسوی اردبیلی گفت: خاطرات فراوانی از دلسوزی ها و بینش درست ایشان در فضای ملتهبی که بعضی انقلابیون را به کارهای تند وا می داشت داریم و در قوه قضائیه کارهای بزرگی کردند و اگر قوه قضائیه چیزی از ساختار و مبانی حقوقی دارد بخش عمده آن رهین زحمات این مرد بزرگ و مردان بزرگ دیگری همچون شهیدان آیت الله بهشتی و آیت الله قدوسی و تعداد دیگری از شهدای قوه قضائیه و رجال برجسته آن دوران بوده است.

 • حجت الاسلام انصاری در آئین آغاز طرح بزرگداشت مفاخر و مشاهیر اسلامی ایرانی در کرمان:معاون حقوقی رییس جمهور، از مفاخر و بزرگان ایرانی - اسلامی بعنوان شناسنامه های کشور یاد کرد و گفت: برخی از هر ابزاری برای مخدوش کردن شناسنامه های این مرز و بوم استفاده می کنند و سعی بر مخدوش کردن هویت و ملیت این ملت را دارند.

 • شامگاه پنجشنبه:معاون حقوقی ریاست جمهوری به اتفاق استاندار کرمان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کرد.

 • حجت الاسلام انصاری در همایش حقوق شهروندی کرمان:معاون حقوقی رییس جمهوری، منشور حقوق شهروندی را سند حقوقی، فقهی، شرعی،عقلی و محتوایی محکمی دانست که به عنوان عمل به یکی از وعده های دولت منتشر شده است و اظهارداشت: برجام نیز اقدام حقوقی بزرگ دیگر دولت بود که در راستای استیفای حقوق تضییح شده مردم به دست آمد.


 • گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیمامجید انصاری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در حوزه حقوق شهروندی باید نگاهمان به بهتر شدن وضعیت باشد.

 • حجت الاسلام انصاری در همایش قانون اساسی و حقوق ملت:معاون حقوقی رییس جمهوری اظهارداشت: دولت تدبیر و امید با تکیه بر قانون مداری و تاکید بر توسعه حقوق شهروندی موجب شد که همه دستگاههای اجرایی به این موضوع مهم اهتمام کنند و امروز نیز رونمایی از منشور حقوق شهروندی نه پایان این مسیر، بلکه مسیری جدید برای توسعه حقوق اساسی و شهروندی است.

 • معاون حقوقی رییس جمهوری در مراسم نکوداشت دکتر سید عزت‌الله عراقیمعاون حقوقی رییس جمهوری در مراسم نکوداشت دکتر سید عزت‌الله عراقی، وی را از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی کشور در عرصه علم و دانشگاه توصیف کرد و گفت: نکوداشت عالمان و اندیشمندان در حقیقت نکوداشت نقش علم در جامعه بشری است

 • حجت الاسلام و المسلمین انصاری در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت:حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون حقوقی رییس جمهوری روز سه شنبه به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، با تبریک این روز و گرامیداشت یاد شهیدان دانشجو گفت: به عنوان عضوی کوچک از دولت احساس می کنم، علیرغم همه دشواری ها و مسیر سنگلاخ دولت توانسته روح امید و انتقادپذیری را به جامعه برگرداند به گونه ای که امروز سهم همه انتقادها از قوای مختلف کشور به دولت گفته شد.

 • دکتر انصاریمعاون حقوقی رئیس جمهوری کشورمان که برای شرکت در مراسم یادبود درگذشت فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا به این کشور سفر کرده است، در مصاحبه‌ای گفت: ملت کوبا و ایران با استقامت و پایداری به دستاوردهای ارزشمندی رسیدند.

 • در ادامه سفر دکتر انصاری به کوبادبیر بین الملل حزب کمونیست کوبا در دیدار با معاون حقوقی رئیس جمهوری ایران، ضمن قدردانی از حضور نماینده ویژه رئیس جمهوری کشورمان در مراسم یادبود درگذشت فیدل کاسترو ؛ بر اهمیت روابط با ایران تاکید کرد و خواستار تقویت روابط و همبستگی میان دو کشور شد.

 • معاون رئیس جمهوری ایران با فرزند ارشد فرمانده فقید کوبا ملاقات کردبه دنبال حضور و سخنرانی حجت الاسلام مجید انصاری در مراسم یادبود درگذشت رهبر فقید و تاریخ ساز انقلاب کوبا ، عصر پنجشنبه به وقت محلی ، دکتر «فیدل کاسترو دیاز بالارت» فرزند فرمانده فیدل، با حضور در هتل محل اقامت هیات ایرانی، از طرف خود و خانواده فیدل کاسترو، از حجت الاسلام انصاری بابت سخنانی که در مراسم یادبود انجام داد، قدردانی کرد.

 • ملاقات معاونان روسای جمهوری ایران و کوبا در هاواناحجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری که برای شرکت در اجتماع مردمی به احترام درگذشت رهبر تاریخ ساز انقلاب کوبا، به این کشور سفر کرده است، روز پنجشنبه به وقت محلی، در کاخ انقلاب کوبا، با «سالوادور والدس مسا» معاون رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

 • 12345678910...>>>
  نسخه قابل چاپ
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451