پنجشنبه 3 اسفند 1396   00:42:27

سال 1396  سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال»

خبر اصلي

 • 1396/11/28 شنبه
  با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شدآیین اختتامیه همایش ملی قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران با حضور دکتر لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور در دانشگاه تبریز برگزار شد.

 • 1396/11/28 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور در تبیین رجوع به همه پرسی در گفت و گو با پاد:سخنان ریاست محترم جمهوری در ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۶، در واقع، دعوت عام به وفاق ملی بر اساس میثاق ملی یعنی قانون اساسی بوده است که چارچوب مشروعیت عمل و رفتار همه احزاب، جناح‌ها و آحاد مردم است.

 • 1396/11/21 شنبه
  دکتر جنیدی در جلسه کمیته ماده 12 تاکید کرد

 • 1396/11/10 سه شنبه
  با حضور دکتر جنیدی؛مراسم تودیع و تکریم قائم مقام معاونت حقوقی رییس جمهور با حضور دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهور برگزار شد

 • 1396/11/3 سه شنبه
  معاونت حقوقی رئیس جمهوری ضمن ابراز همدردی با بازماندگان حادثه سانچی، آمادگی خود برای همکاری در پیگیری حقوقی این حادثه را اعلام کرد.

 • 1396/11/1 يكشنبه
  دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاهها:معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحقق دو هدف را از ارتقای انسجام و هماهنگی معاونتهای حقوقی دستگاههای اجرایی در نشستهای شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاهها در نظر داریم، گفت: به دنبال اعاده جایگاه حقوقی قوه مجریه در میان دیگر قوا و همچنین اعاده جایگاه حقوقی قوه مجریه در میان مردم هستیم؛ می خواهیم ببینیم دولت تا چه میزان توانسته کارآمدی موثر و رضایتخش برای مردم داشته باشد.

 • 1396/11/1 يكشنبه
  معاونت حقوقی رئیس جمهوری ضمن تکذیب ادعای کریمی قدوسی اعلام کرد:درپی ادعای عجیب اقای کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه شکایت دولت علیه نمایندگان مجلس به صد مورد رسیده است، اداره اموردعاوی و قرار دادهای معاونت حقوقی رئیس جمهور این ادعای آقای کریمی قدوسی را تکذیب کرده و توضیحاتی در این خصوص ارایه کرده است.

 • 1396/10/26 سه شنبه
  برای اجرای منشور حقوق شهروندی با موانع زیادی رو به رو بوده‌ایم/ دولت به صورت مصمم پیگیر اجرای منشور حقوق شهروندی است/ منصفانه نیست بگوییم منشور حقوق شهروندی تبلیغات انتخاباتی بوده است/ دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه گزارش اجرای حقوق شهروندی هستند

 • 1396/10/23 شنبه
  پیش نویس لایحه « مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی » با هدف ارتقای اعتماد عمومی به نظام سیاسی و اداری کشور، پیشگیری از تاثیر منافع شخصی کارمندان و مدیران بخش عمومی بر نحوه انجام وظایف و اختیارات آنها، ارتقای شفافیت در جامعه و تقویت پاسخگویی نظام سیاسی اداری در برابر مردم، از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور برای اظهارنظر عمومی منتشر شد.

 • 1396/10/9 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهورلعیا جنیدی در همایش کاتب بالعدل به مناسبت بزرگداشت روز اسناد رسمی در تالار وزارت کشور اظهار کرد: یکی از وجوه مشخصه ایران مدرن را باید کار و تخصص سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی دانست.

 • 1396/10/9 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: باید مجلس شورای اسلامی را برای تعیین حداقل 18 سال سن ازدواج برای دختران همسو کرد.

 • 1396/10/2 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری:معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: اراده جدی برای تصویب نهایی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در هیات دولت وجود دارد، چون این لایحه خواست همه ماست.

 • 1396/10/2 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور در نشستی با جمعی از وکلای دادگستری:معاون حقوقی رییس جمهور، وکلای دادگستری را از سرمایه‌های کشور خواند و تاکید کرد: نهادهایی مثل کانون‌های وکلا که با استقلال نسبی معقول شکل بگیرند، بهترین نهادهای مدنی هستند که می‌توانند پیگیر ارتقاء مدنیت و حقوق عمومی جامعه باشند.


 • 1396/9/28 سه شنبه
  رییس جمهور در اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی:مقامی بالاتر از خدمتگزاری به مردم نداریم/ هر که از جیب مردم پول می گیرد باید به مردم بگوید کجا و چگونه خرج شده است/ نمی توان در دنیای امروز فضای اینترنت را بست و از اشتعال حرف زد/ مردم در دیانت از مسوولان جلوترند/همه دستگاههای امنیتی باید بدانند نوکر جامعه اند/ مردم بدانند بنای ما آرامش بازار است، مشکلات مقطعی را حل خواهیم کرد/ ملت بداند، تا آخر سر پیمان خودم هستم؛ از شما می خواهم بر پیمان خود بمانید/ در بودجه 97 چیزی گران نمی شود مگر اینکه بگوییم کجا خرج می شود و مردم موافق باشند/ در سه سال آینده سیصد هزار میلیارد تومان برای تحول در اشتغال هزینه می کنیم

 • 1396/9/25 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری:معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: طرح تحول نظام سلامت بار مالی سنگینی را بر دوش دولت گذاشت اما دولت برای تامین حقوق مردم مصمم به اجرای آن است

 • 1396/9/12 يكشنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری که برای نشست حقوق بشر و تنوع فرهنگی جنبش عدم تعهد به نیویورک سفر کرده بود، شامگاه یکشنبه به وقت محلی عازم تهران شد.

 • 1396/9/11 شنبه
  معاون امور حقوقی رئیس جمهوری، تنوع فرهنگی را درجه ای از شان انسان دانست که باید در حقوق بشر به آن توجه کرد و گفت که باید فرهنگ، اخلاق، خصوصیات و مدل زندگی مردم در حقوق بشر در نظر گرفته شود.

 • 1396/9/10 جمعه
  در نشست حقوق بشر و تنوع فرهنگی؛معاون امور حقوقی رئیس جمهوری توجه به تنوع فرهنگی را برای رسیدن به مفاهیم فراگیری حقوق بشری ضروری دانست و گفت: تحمیل فرهنگ، قابلیت فراگیر شدن ندارد و چه بسا برخی به دلیل احساس تبعیض و تحقیر به مقابله برخیزند و در صدد ترویج اندیشه های افراطی برآیند.

 • 1396/9/10 جمعه
  معاون رئیس جمهوری در امور حقوقی با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان دوستانه و کمک های اضطراری دیدار و گفت و گو کرد.

 • 12345678910>>>
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451