پنجشنبه 3 اسفند 1396   00:42:18

سال 1396  سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال»

 • 1396/12/2 چهارشنبه
  حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، 2 قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت ، تعاون کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ کرد.

 • 1396/12/2 چهارشنبه
  غلامرضا انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هندوستان ، مهمترین ویژگی سفر اخیر حسن روحانی به این کشور را ترسیم نقشه راه روابط راهبردی تهران - دهلی عنوان کرد.

 • 1396/12/2 چهارشنبه
  دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه هلند:رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از روند روابط دوستانه و رو به رشد با هلند ، تاکید کرد: تهران از توسعه روزافزون روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از جمله هلند استقبال می کند و خواهان ارتقای این روابط ، در راستای منافع متقابل دو ملت است.


 • 1396/11/30 دوشنبه
  هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، با اختصاص مبلغ 34 میلیارد و 510 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی آسیب دیده از سیل در استان گیلان موافقت کرد.

 • 1396/11/30 دوشنبه
  کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی با حضور دهها تن از سران و مقامات ارشد کشورهای جهان برگزار شد که بجز پیشنهادهای مشخص دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران، هیچ راهکار مشخصی برای برون رفت از چالشهای امنیتی ارائه نشد و رئیس کنفرانس با یک خبر بد این کنفرانس را به پایان برد.

 • 1396/11/30 دوشنبه
  روسای دولت های ایران و هند با اتکا به پیشینه روابط دو کشور هدف خود را راه اندازی مشارکتی استراتژیک در چارچوب مناسبات منطقه ای تعریف کرده اند که ابعادی فراتر از رابطه یک خریدار و فروشنده نفت را در بر می گیرد.

 • 1396/11/29 يكشنبه
  در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی؛رهبر معظم انقلاب اسلامی اشرافی‌گری، بی‌توجهی به مستضعفان و اعتماد به خارجی‌ها را نمونه های حرکت ارتجاعی خواندند و تأکید کردند: مردم با حساسیت، رفتار ما مسئولان را تحت نظر داشته باشند تا اینگونه حرکات ارتجاعی در کشور اتفاق نیفتد.

 • 1396/11/29 يكشنبه
  هواپیمای حادثه دیده از 25 سال پیش در اختیار شرکت آسمان بودبه گزارش ایرنا، هواپیمای ای تی آر 200 (ATR72-200) که صبح امروز در مسیر تهران به یاسوج سقوط کرد، از نسل قدیمی این نوع هواپیما به شمار می رفت که 60 مسافر و 6 خدمه پروازی داشت.

 • 1396/11/29 يكشنبه
  دکتر روحانی در پیام تسلیتی به مناسبت سانحه سقوط هواپیما در مسیر تهران – یاسوج:رییس جمهور در پیامی سانحه بسیار تلخ سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان در مسیر تهران - یاسوج را که منجر به جان باختن عده‌ای از هموطنان عزیز شد، تسلیت گفت.

 • 1396/11/29 يكشنبه
  دکتر روحانی در دیدار جمعی از جامعه پارسیان هندوستان:رئیس جمهور از همه ایرانیان مقیم خارج از کشور خواست با سرمایه گذاری و انتقال دانش و فناوری و تقویت روابط و پیوندهای خود با کشورشان ، برای ساختن ایرانی آبادتر ، پررفاه تر و پرافتخارتر تلاش کنند.

 • 1396/11/29 يكشنبه
  رییس جمهور در جمع محققان و اندیشمندان موسسه ORF هندوستان:رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا نه با ایران و برجام بلکه با پیمان شکنی و افکار عمومی جهان طرف است، چانه زنی بعد از امضای پیمان را کاری مضحک دانست و اظهارداشت: آمریکا نباید دنیای سیاست را با دنیای تجارت اشتباه بگیرند و اگر در برجام پیمان بشکند، دولت و ملت آمریکا پشیمان خواهند شد.

 • 1396/11/28 شنبه
  دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر هندوستان:رئیس جمهور، تعمیق دوستی های تاریخی میان دو ملت ایران و هندوستان در همه عرصه های فرهنگی، اقتصادی و تجاری را مسوولیت امروز سیاستمداران دو کشور دانست و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط همه جانبه با هندوستان به عنوان یک کشور دوست در منطقه، استقبال می کند.

 • 1396/11/28 شنبه
  رئیس کل بانک مرکزی با انتقاد از کسانی که برخورد با اخلالگران ارزی را به معنی امنیتی کردن اقتصاد تلقی می کنند، گفت: برخورد با افراد مجهول الهویه که با فعالیت های سوداگرانه تخریب های فراوانی برای اقتصاد کشور ایجاد می کنند، بر مبنای عرف جهانی است.

 • 1396/11/28 شنبه
  در کنفرانس مونیخزیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان در آغاز دومین روز از کنفرانس امنیتی مونیخ از برجام دفاع کرد و از دولت آمریکا خواست که توافق هسته ای با ایران را حفظ کند.

 • 1396/11/28 شنبه
  در چارچوب برنامه ششم توسعه طول شبکه ریلی کشور از 13 هزار به 25 هزار کیلومتر افزایش می یابد و تا پایان سال جاری هم با اتصال پنج مرکز استان به خط آهن، تسهیل سفر و حمل بار، ارتقای ایمنی در بخش حمل و نقل، کاهش هزینه های سفر و تلفات رانندگی در این استانها فراهم می شود.

 • 1396/11/28 شنبه
  در حضور رئیس جمهور ایران و نخست وزیر هندوستان؛جمهوری اسلامی ایران و هندوستان برای تعمیق سطح مناسبات مشترک ، 15 سند و تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 • 1396/11/28 شنبه
  با دستور رئیس جمهور؛به دستور رئیس جمهوری کمیته چهارنفره ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.

 • 1396/11/28 شنبه
  دکتر روحانی در دیدار صمیمی با ایرانیان و دانشجویان مقیم هند:رئیس جمهور رابطه شبه قاره هند با ملت ایران را ویژه و کم نظیر دانست و با تاکید بر اینکه تاجران ایرانی، علاوه بر کالای تجاری، کالای فرهنگی و معنوی به هند منتقل کردند، اظهارداشت:آثار تمدنی حیدرآباد و هند حاصل تلاش تمدنی و مشترک ملت ایران و هند است.

 • 1396/11/25 چهارشنبه
  در جلسه هیات دولت بررسی و تصمیم گیری شد؛در این جلسه، اعضای دولت به بررسی مجموعه اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت کنترل بازار ارز پرداخته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید که طی امروز از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

 • 12345678910...>>>
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451