سه شنبه 28 خرداد 1398   03:31:54


سومین نشست تخصصی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی برگزار شد

سومین نشست تخصصی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان آذربایجان شرقی برگزار شد، در این نشست که صبح روز پنج‌شنبه 03/08/1397 با همکاری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز و با حضور جمع زیادی از وکلای دادگستری و سایر علاقه‌مندان، در محل کانون وکلای استان برگزار گردید موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در حکمرانی مطلوب» مورد بحث و گفتگوی استادان و صاحبنظران شرکت‌کننده قرار گرفت.

شناسه خبر: a35632-1397/8/7 دوشنبه ساعت13:00
سومین نشست تخصصی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی برگزار شد
سومین نشست تخصصی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان آذربایجان شرقی برگزار شد، در این نشست که صبح روز پنج‌شنبه 1397/8/3  با همکاری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز و با حضور جمع زیادی از وکلای دادگستری و سایر علاقه‌مندان، در محل کانون وکلای استان برگزار گردید موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در حکمرانی مطلوب» مورد بحث و گفتگوی استادان و صاحبنظران شرکت‌کننده قرار گرفت.
در ابتدای این هم‌اندیشی، دکتر حاجی نوری از اعضای هیات علمی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز به تبیین آثار عملی فقدان تنقیح قوانین و مقررات در فرایند قانونگذاری کشور پرداخت و سازوکارهای لازم برای تنقیح قوانین و مقررات به منظور تامین زیرساخت‌های حکمرانی مطلوب را تشریح کرد. در ادامه، دکتر حسین علیپور از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی ضمن اشاره به مفهوم حکمرانی مطلوب، شیوه‌های نیل به حکمرانی مطلوب از مسیر تنقیح قوانین و مقررات را مورد بحث و بررسی قرار داد. دکتر مسلم آقایی طوق، عضو هیات علمی دانشگاه علوم قضایی که به دعوت معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در این نشست حاضر شده بود ضمن تشریح مبانی تنقیح و الزامات آن، به جایگاه و چگونگی آن در نظام قانونگذاری ایران اشاره نمود و تنقیح را از مقدمات ضروری امر قانونگذاری دانست. پاسخ به پرسش‌های مطرح‌شده بخش پایانی این جلسه بود. همچنین در این نشست، سیدرضا علوی، رییس امور سامانه ملی قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص فعالیتهای سامانه ملی و ظرفیت‌های این سامانه در امر تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور سخنانی ایراد نمود.
 
شناسه خبر: a35632-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451