چهارشنبه 30 مرداد 1398   11:34:42


برگزاری کارگاه آموزشی کاربری سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران توسط معاونت حقوقی رئیس جمهور در استان قزوین


شناسه خبر: 0bbfb2-1397/11/15 دوشنبه ساعت11:08

برگزاری کارگاه آموزشی کاربری سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران توسط معاونت حقوقی رئیس جمهور در استان قزوین

کارگاه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران توسط معاونت حقوقی رئیس جمهور در محل استانداری قزوین و در سطح مدیران، کارکنان و کارشناسان حقوقی دستگاههای اجرایی استان قزوین استان برگزار شد.

 

کارگاه آموزشی کاربری سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در روز پنج‌شنبه مورخ 11 بهمن ماه سال جاری توسط کارشناسان ارشد معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در محل استانداری قزوین با حضور بیش از 150 نفر از مدیران، کارکنان و کارشناسان حقوقی دستگاههای اجرایی استان قزوین برگزار شد.

در ابتدای جلسه، خانم مرادیان (مدیر کل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین) ضمن تشکر از معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت که تنقیح قوانین و مقررات نقش مهم و جدی در احقاق حقوق مردم و بهبود عملکرد دستگاههای اجرایی خواهد داشت. وی اظهار امیدواری کرد که مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی بتوانند در اجرای وظایف و ماموریت‌های خود از آثار و محصولات معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری بهره مند شوند.

در ادامه آقای سلامت (رییس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی رئیس جمهور) ضمن قدردانی از استانداری قزوین جهت تمهید برگزاری این جلسه آموزشی و همچنین سپاسگزاری از شرکت‌کنندگان جلسه، با اظهار این مطلب که فلسفه ذاتی تشکیل حکومت‌ها و دولت‌ها اجرای عدالت است و مسیر اجرای عدالت نیز مستلزم توجه به قوانین و مقررات است و همچنین نظر به اینکه اجرای برخی از اصول قانون اساسی مانند اصل نوزدهم و بیستم مستلزم تعیین آخرین اراده قانونگذار است، بر ضرورت توجه به قواعد معتبر و لازم الاجرا که با فرایند تنقیح مشخص می‌شود تاکید نمود. ایشان در ادامه اظهار کرد که معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری با ارایه آثار و محصولات مختلف در جهت ارتقای سطح آگاهی شهروندان و دستگاههای اجرایی تلاش نموده است.

در این دوره آموزشی چهار ساعته، که با استقبال گسترده مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی استان همراه بود، روش‌های دستیابی سریع به تمامی قوانین و مقررات وضع‌ شده، آراء و نظرات صادره از ابتدای دوران قانونگذاری تاکنون، نحوه بررسی روند تاریخی یک قانون یا مقرره، ملاحظه ‌اطلاعـات ‌شناسـنامــه‌ای ‌قانــون ‌و ‌مقرره (اطلاعات روزنامه‌ رسمی ‌و ‌نسخه ‌ابلاغی)، کدهای موضوعی ‌قوانین‌ و مقررات، نحوه دسترسی به ‌قــوانین‌ و ‌مقـررات ‌‌براساس‌ وضعـیت‌ اعتبار آنها و انواع روش‌های جستجو در سامانه ملی قوانین و مقررات تبیین گردید.

تاریخ خبر :13/11/97

شناسه خبر: 0bbfb2-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451