پنجشنبه 2 خرداد 1398   21:23:10


دکتر نهرینی معاون امور حقوقی دولتسند توسعه نظام حقوقی در صدد شناخت نارسایی ها است


شناسه خبر: 88b3c9-1397/12/10 جمعه ساعت10:29
سند توسعه نظام حقوقی در صدد شناخت نارسایی ها است

قزوین - ایرنا - معاون امور حقوقی دولت گفت: سند توسعه نظام حقوقی که در دولت دوازدهم تدوین شده، به دنبال شناخت نارسایی ها و ناهنجاری های حقوقی برای تضمین حاکمیت قانون است. 
دکتر فریدون نهرینی روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت سالروز استقلال کانون های وکلای دادگستری که در قزوین برگزار شد، افزود: این سند با حضور استادان و اقتصاد دانان برجسته کشور تدوین شده است و بعد از ساعت ها کار و بررسی با حضور استادان حقوق شکل مقدمات خود را پیدا کرد و به تازگی تقدیم دولت شد. 
نهرینی اضافه کرد:در ابتدای طرح این سند همه فکر می کردند موضوعی ساده است اما بعد از مدتی هیچ کس نتوانست تعریف درستی از توسعه نظام حقوقی ارایه دهد. 
وی اضافه کرد: این سند به نوعی دغدغه نهادینه کردن فرهنگ شفافیت و پاسخگویی در رفتار اجرایی دولت و همچنین هم اندیشی با صاحب نظران را نشان می دهد. 
این مسئول ادامه داد: از کانون وکلای دادگستری انتظار می رود در همکاری با این بخش دولتی که شورایی علمی است و هر هفته جلسه تشکیل می دهد همکاری داشته و اگر نظری دارند ارایه کنند. 
وی افزود:کشور امروز از نظر نظام حقوقی در وضعیت به سامانی قرار ندارد و نیاز است وکلا وارد شده و در دادخواهی کمک کنند تا مردم حقوق خود را به بهترین شکل دریافت نمایند.
شناسه خبر: 88b3c9-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451