يكشنبه 18 خرداد 1399   13:33:12


دومین نشست بررسی لایحه جامع امنیت غذایی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری

دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی؛ زندگی شایسته شهروندان بدون وجود امنیت غذایی و توجه به ابعاد گوناگون آن اساساً قابل تحقق نیست

شناسه خبر: 2936ff-1398/5/23 چهارشنبه ساعت23:54
دومین نشست بررسی لایحه جامع امنیت غذایی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری
 
به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رییس جمهوری؛ دومین نشست بررسی لایحه جامع امنیت غذایی ایران در معاونت حقوقی ریاست جمهوری با سخنرانی دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی معاون ارتباطات و پی گیری اجرای قانون اساسی در حالی برگزار شد که وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی متعدد، خاطر نشان کرد: هدف از این نشست تقویت کارشناسانه لایحه پیشنهادی است.
دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی بیان کرد؛ زندگی شایسته شهروندان بدون وجود امنیت غذایی و توجه به ابعاد گوناگون آن اساساً قابل تحقق نیست.
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی افزود: هدف اصلی تهیه و تدوین این لایحه نیل و تحقق اهداف متعالی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه رفع تبعیض های ناروا و نیز گامی در مسیر اجرای شایسته منشور حقوق شهروندی و تضمین حق بر  سلامت غذایی آحاد ملت است.  
در ادامه این نشست کارشناسان و پژوهشگران مدعو از سوی نهادهای متولی حوزه سلامت و تغذیه به طرح نکات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
  در پایان این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد؛ در حوزه امنیت غذایی یکی از مهمترین چالش های پیش روی نظام حقوقی ایران، تشتت و پراکندگی وظایف و صلاحیتها، نهادی و مدیریتی است که امید است لایحه پیشنهادی، قدمی باشد در مسیر تحقق نظام غذایی ایمن.
 
شناسه خبر: 2936ff-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451